24 godziny w Paryżu!

 

24 godziny w Paryżu!

 

 

 

Jest tak wiele osób, które pytają mnie o wskazówki, gdzie iść i co zobaczyć w Mieście Świateł. Myślę, że cała lista może być nieco przytłaczająca, jeśli nigdy tu nie byłeś. Tak więc, żeby się nie pogubić, oto moje absolutnie ulubione miejsca, które mogę polecić.

Rozpocznij dzień w pięknym miejscu z najważniejszym posiłkiem dnia – śniadaniem! Le Grenier à Pain (38 rue des Abbesses, 75018 Paris) to jedna z moich ulubionych piekarni w całym Paryżu, sprzedająca jedne z najlepszych i najtańszych croissantów. Jest popularna wśród mieszkańców, ich rogaliki są wręcz przepyszne. Po zjedzeniu rogalika udaj się do “I Love You Wall” naprzeciwko stacji metra Abbesses i usiądź w małym otaczającym go parku. To jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki! Jest jedną z moich ulubionych rzeczy w mieście, a dzięki “I love you” napisanym w ponad 250 różnych językach, to wspaniałe miejsce na rozpoczęcie dnia!

Kiedy skończysz, udaj się na wzgórza Montmartre. Okolica słynąca z brukowanych uliczek. Ta wspaniała część Paryża jest całkowicie wyjątkowa. Artyści tacy jak Picasso czerpali inspirację z jej piękna i nie trzeba długo czekać, aby zrozumieć, dlaczego. Wybierz się na spacer po Place de Tertre, aby zobaczyć obrazy artystów, a jeśli sztuka jest Twoją pasją, koniecznie sprawdź liczne galerie i muzeum Dali. Last but not least, odwiedź wnętrze Bazyliki Sacré Coeur, a następnie ciesz się spektakularnym widokiem na miasto ze schodów. Za każdym razem, gdy tam stoję, muszę się uszczypnąć, aby mieć pewność, że nie śnię.

Czas na obiad w Le Basilic. Chociaż Montmartre jest uważane za obszar turystyczny, nadal ma fantastyczne kawiarnie, bary i restauracje. Jednym z moich ulubionych miejsc jest Le Basilic (33 Rue Lepic, Paris 75018). Ta mała, urocza restauracja pokryta jest przepełnionym bluszczem i przypomina coś z bajki. Wciąż pamiętam, jak wpadła mi w oczy, gdy zobaczyłam ją po raz pierwszy! Restauracja jest równie piękna w środku jak na zewnątrz z drewnianymi belkami, zabytkowymi meblami i ogromnym kominkiem. Obsługa i jedzenie są doskonałe, co czyni ją idealnym miejscem do spróbowania tradycyjnych francuskich potraw w autentycznej francuskiej restauracji. Polecam Mango Crème brûlée! Mmm délicieux!

Popołudnie – Ogrody Luksemburskie i Dzielnica Łacińska. Moim ulubionym parkiem w Paryżu muszą być Ogrody Luksemburskie i nie jestem sama. Mieszkańcy i turyści gromadzą się w tym uroczym parku, by podziwiać fontannę Medici, Pałac Luksemburski i piękne rzeźby. Kiedy tu mieszkasz, ogrody stają się również spokojnym miejscem, w którym możesz usiąść przy jednej z fontann i poczytać książkę, podczas gdy dzieci bawią się w pobliżu z zabytkowymi zabawkami-żaglówkami. To wyjątkowo ładne miejsce, gdzie zmierzam, kiedy potrzebuję inspiracji!

Po spokojnym spacerze przez Ogrody Luksemburskie udaj się do Dzielnicy Łacińskiej, gdyż nadszedł czas na zakupy! Paryż jest modową stolicą świata, więc oczywiście, jeśli tu mieszkasz, od czasu do czasu nie możesz się oprzeć. Saint-Germain-des-Prés to fantastyczne miejsce na zakupy zarówno w ekscentrycznych, niedrogich sklepach, jak i w sklepach sprzedających eleganckie marki z wysoiej półki. Ta kombinacja oznacza, że ​​niezależnie od budżetu, możesz robić zakupy w tej pięknej dzielnicy. Kiedy musisz odpocząć od zakupowego szaleństwa, przejdź do Bar du Marché (75 Rue de Seine), aby skosztować pysznego koktajlu w paryskiej scenerii. Lub, jeśli na zewnątrz jest zimno, wypróbuj La Jacobine (59 Rue Saint André des Arts 75006 Paris) ich niesamowitą gorącą czekoladę Azteków! Myślę, że to najlepsze w Paryżu!

Wieczór – Luwr i rejs z kolacją wzdłuż Sekwany. Luwr jest niesamowitym muzeum, ale jeśli masz tylko 24 godziny, byłoby to niemożliwe, jest po prostu zbyt duże! Naprawdę uwielbiam podziwiać wieczorami zewnątrz Luwru. Piramida jest oświetlona, a Muzeum (które wcześniej było pałacem) ma własne światła, które podkreślają jego oszałamiającą architekturę i niesamowitą fasadę. Gdybym miała tylko jeden dzień, byłoby to coś, co chciałabym zobaczyć, połączenie starego i nowego życia w doskonałej harmonii razem – co za piękny widok!

Po kąpieli w widoku, chciałabym zrobić krótki spacer do Pont Neuf, aby udać się w rejs wzdłuż rzeki połączony z kolacją. Widok na wieżę Eiffla lśniącą od łodzi jest, moim zdaniem, najlepszym widokiem Żelaznej Damy. Jedzenie na rejsach jest cudowne, a przeżycie Paryża nocą zapiera dech w piersiach. W końcu nie mogłam wymyślić lepszego sposobu, by życzyć Paris dobrej nocy i zakończyć mój idealny dzień w Paryżu.

 

 

Które miejsca w Paryżu zrobiły na Tobie ogromne wrażenie? – podziel się w komentarzu!

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.