Spacer po wzgórzach Montmartre

 

Ulubieniec Paryżan

 

 

Montmartre to wyjątkowa okolica i ulubieniec wielu Paryżan. Niecałe dwa wieki temu było cichą wioską poza Paryżem. W 1860 roku stało się częścią francuskiej stolicy. Dokonało wielu przemian, zanim stało się miejscem, które dziś znamy i kochamy. Malowniczy krajobraz został zastąpiony przez kręte brukowane uliczki, urocze kawiarnie, a także zabytkowe sklepy vintage. Montmartre zasłynęło w połowie XX wieku dzięki licznym artystom, którzy mieszkali i pracowali w okolicy, w tym Picasso, Utrillo, Renoir, Modigliani i Van Gogh. Wzdłuż wąskich uliczek wciąż można znaleźć wiele galerii sztuki, spotkać artystów i natknąć się na rysunki i plakaty.

Podczas spaceru po Montmartre szybko zrozumiesz, w jaki sposób inspiracje czerpali Picasso czy Van Gogh. Wchodząc na wzgórze, musisz patrzeć na budynki, ściany, każdy kąt. Ponieważ można  znaleźć tam wiele niespodzianek. Montmartre było (i nadal jest) głównym klubem nocnym i rozrywkowym. Malarze, artyści, autorzy piosenek, piosenkarze, tancerze, poeci, pisarze i komicy zwykli mieszać się ze zwykłymi ludźmi, którzy po prostu chcieli dobrze się bawić. Ta różnorodna mieszanka ludzi wypełniała liczne kabarety, kawiarnie-teatry i cyrki, przyczyniając się w dużej mierze do tworzenia popularnego ducha Montmartre.

 

 

 

 

 

 

Place du Tertre

Jednym z miejscem wartych zobaczenia podczas spaceru po Montmartre jest Place du Tertre. Jest bardzo blisko Bazyliki Sacré Coeur. Jeśli lubisz autentyczną sztukę i docenisz oglądanie artystów w pracy, musisz udać się na ten plac. Artyści Montmartre gromadzą się na Place du Tertre, malują portrety oraz otaczające ich widoki. Kolejnym ciekawym miejscem jest Le Mur des Je t’aime, co oznacza Ściana “I love you” w języku angielskim. Znajduje się przy Place des Abbesses. To jedna z głównych atrakcji spaceru po Montmartre, ponieważ jest tak zabawna, oryginalna i romantyczna! Słowa “kocham cię” są napisane na ścianie w ponad 300 różnych językach.

 

 

 

Bazylika Sacre Coeur

Basilique du Sacré Cœur jest oczywiście jednym z najważniejszych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas spaceru po Montmartre! Znajduje się na  szczycie wzgórza i oferuje jeden z najlepszych widoków na Paryż. Kiedy dojdziesz do szczytu i staniesz przed Bazyliką Sacré Cœur z widokiem na Paryż, poczujesz, jakby czas się zatrzymał. Ze szczytu kopuły można oglądać panoramę Paryża i widok na tereny oddalone o 30 km.

 

 

 

Jeśli planujesz przyjazd do Paryża, koniecznie wybierz się na spacer po Montmartre! Jest to najbardziej romantyczne i niesamowite miejsce, które znajdziesz w stolicy Francji. Miejsce to zainspiruje Cię oraz obudzi w Tobie artystę. Wąskie uliczki, drobne szczegóły, dusza to tylko niektóre z elementów, które sprawiają, że Montmartre jest tak wyjątkowe. Spacer po Montmartre to naprawdę jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

 

 

 

15 comments

 1. Marlena says:

  To jedno z moich podróżniczych marzeń, które mam nadzieje niedługo spełnić! Jest pięknie i niekiedy magicznie! Świetne zdjęcia 💙

 2. mom_lifestyle says:

  Cudowne zdjęcia 😍 Zawsze jeździłam na urlop w nasze góry, może kiedyś w końcu uda mi się zwiedzić te miejsca w Paryżu co Ty ❤️❤️❤️

 3. Patrycja says:

  Twoje zdjęcia na instagramie już zrobiły na mnie wrażenie! To musi byćn aprawdę magiczne miejsce i mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane je odwiedzić 🙂

 4. Ania says:

  Ależ tam jest pięknie! Bardzo bym chicała się tam udać wszystkie twoje zdjęcia i opisy mega mnie do tego zachęcają! <3

 5. Aleksandra ze StyleVibes.pl says:

  Piekne widoki i cudowny klimat. Myślę, że uchwyciłaś niesamowitą atmosferę tego miasta ❤️

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.